Kes on probleemide lahendajad?
Milline on loov ja tavatu lähenemine?
+372 58 153 156 / business@ginaladdin.com
Meie meeskond on suuteline leidma Teile probleemide lahendaja!
    Öeldakse, et õigesti sõnastatud probleem on pool lahendusest. Tegelikult on õigesti sõnastatud probleem suur osa lahendusest ja sageli ka lahendus ise. On olemas tehnoloogiaid ja tööriistu, mis aitavad õigeid küsimusi sõnastada ja ülesannet õigesti seada. Nimetame selle tööriista LLT lühendiga (leiutamisprobleemide lahendamise tehnoloogia) all, kuid LLT töötati välja tehnilise, mitte sotsiaalse valdkonna jaoks. Allpool tutvustame teile mitte ainult LLT-i põhimõisteid, vaid ka tööriistu ja parimaid tavasid, mis võimaldavad lahendada leiutustasandi mittetehnilisi probleeme isegi inimestele, kes pole leiutistegevusest kaugel.

 

1. Kes on TROUBLESHOOTER? https://youtu.be/tHCWMOSh26s
Ingliskeelse sõna TROUBLESHOOTER tähendab "probleemide lahendajat". See on inimene, kes on oma ameti loonud võõraste lahendamatute probleemide lahendamiseks. Ta võtab endale igasuguse keerukusega probleemi ja on valmis sellega suhteliselt kiiresti hakkama saama. Ja see on ka mitmekülgne inimene. Ta töötab igas valdkonnas.
2. Kas on võimalik olla ekspert kõigis valdkondades?
Probleemide lahendamiseks pole see vajalik. Probleemsete olukordade analüüsimisel tuleb kindlasti edu saavutada ja meisterlikult omandada vastuolude sõnastamise ja lahendamise meetodid. Ja oskama ka modelleerida kollektiivsete otsuste tegemise protsessi. https://youtu.be/QF3V5cLP3L8
3. Milliseid ülesandeid ta lahendab?
Täiesti erinevaid. Kuid neid ühendab üks element: klient ei ole saanud nendega hakkama. See tähendab, et need on mis tahes valdkonnast lahendamata, ummikseisuga keerulised ülesanded.
4. Toome näiteid ülesannetest (mis pole hädaolukord), kuidas probleemide lahendamine praktikas töötab?
Näiteid selle kohta, et paljud ettevõtted, eriti suured, tuntud ettevõtted, kasutavad probleemide lahendajate teenuseid, on palju. Kuid pole täpset statistikat selle kohta, kui palju neid spetsialiste töötab näiteks globaalsete kaubamärkidega. Mõnede aruannete kohaselt on neid veidi üle 100 ja nende teenused võivad maksta alates mitusada tuhat dollarit tunnis.
 
Toon näiteks mõni juhtum, kuidas mittestandardseid lahendusi kaasates aitasid probleemide lahendajad ettevõtetel lahendada teatud probleemid:
  • Otsus suurendada reisijate teekonda rambist Houstoni lennujaama vedajateni koefitsiendiga 6 aitas lennujaama administratsioonil vabaneda reisijate kaebustest, mille kohaselt nad pidid pagasit kaua ootama
  • Pilvelõhkujate liftides olevad peeglid võimaldasid inimestel end oma välimusest häirida või liftis sõitvate inimeste peeglisse varjatud pilku vaadata - kaebused pika reisi kohta on märkimisväärselt vähenenud
  • Supermarketi kassas olevad närimiskummi, šokolaadide ja muude väikeste asjadega stendid tõmbavad ostjad tähelepanu kõrvale, kui peate pikka aega järjekorras seisma.Lisaks võimaldas see supermarketitel selle nimel palju raha teenida.
  • Teekonna alguses ehitas Nike peamised tehased Aafrika vaeseimatesse piirkondadesse, kus tööjõud oli väga odav. Ettevõte üritas turvateenuste abil kingade vargusega tehastes võidelda, kuid loomulikult olid need kohalikud töötajad. Probleem edenes seni, kuni spetsialist, keda täna nimetatakse tõrkeotsijaks, selle lahendas. Veelgi enam, minimaalsete kuludega - pakkudes vasakule ja paremale jalale kingade tootmist erinevates riikides.